FILMY CHRZEŚCIJAŃSKIE

Filmy chrześcijańskie z poniższej listy niosą dobre przesłanie, a wiele opartych jest na prawdziwych historiach. Są to sprawdzone i godne polecenia produkcje, nie jest to kino alternatywne, ani niskobudżetowe. Jeśli szukasz alternatywy dla filmów bombardujących agresją, strachem, nagością i wulgaryzmem, to poniższe filmy chrześcijańskie są dla Ciebie.

NAJLEPSZE FILMY CHRZEŚCIJAŃSKIE

1. Sprawa Chrystusa (prawdziwa historia)

2. Woodlawn (prawdziwa historia)

3. Przypływ wiary (prawdziwa historia)

4. Cuda z nieba (prawdziwa historia)

5. Niezłomny 2: droga do odkupienia (prawdziwa historia)

6. Moja miłość (prawdziwa historia)

7. Ben Hur (lub wersja z 2016)

8. Opowieść o Zbawicielu (prawdziwa historia)

9. Księga Daniela

10. Estera

11. Czy naprawdę wierzysz

12. Odważni

13. Próba ogniowa

14. War Room

15. Bóg nie umarł

16. Bóg nie umarł 2

17. Piosenka

18. Przełęcz Ocalonych  (prawdziwa historia)

19. Boska Interwencja

20. Niezłomny (prawdziwa historia)

GDZIE OBEJRZEĆ FILMY CHRZEŚCIJAŃSKIE?

Linki w tytule filmu prowadzą do portalu filmweb, na którym dowiesz się więcej szczegółów na temat danego filmu. Nie daj się zrazić niskimi ocenami, tego rodzaju filmy zawsze mają zaniżone noty.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie możesz obejrzeć online te filmy chrześcijańskie, polecamy stronę upflix.pl, na której sprawdzisz listę legalnych portali VOD do obejrzenia tych filmów. Jeśli nie znajdziesz konkretnego filmu na VOD, zostaje poszukać do kupienia lub pożyczenia DVD.

JAKIE POWINNY BYĆ FILMY CHRZEŚCIJAŃSKIE?

Filmy chrześcijańskie powinny w pierwszej kolejności skupiać się na przekazywaniu wartości i przesłań biblijnych, takich jak miłość, miłosierdzie, przebaczenie czy pokora. Ważne jest również, aby prezentowane w nich postacie były realistyczne i autentyczne, pokazując wierzących ludzi w ich codziennych wyzwaniach i zwątpieniach, ale też w ich sile wiary i umiejętności radzenia sobie z problemami.

Filmy te powinny skłaniać do refleksji i zachęcać do pogłębiania duchowości, ale nie powinny być jednostronne czy tendencyjne. Ważne jest, aby umieć przedstawić różnorodne punkty widzenia i wyzwania, przed jakimi stają chrześcijanie w różnych częściach świata i w różnych sytuacjach.

Niezbędne jest również wykorzystanie wysokiej jakości technologii i umiejętności artystycznych, aby filmy te były atrakcyjne wizualnie i emocjonalnie poruszające. Jednocześnie powinny być tworzone z szacunkiem dla widzów i ich wartości, aby przekaz był trwały i przemawiał do serc.

MUZYKA CHRZEŚCIJAŃSKA

Propozycja piosenek jako alternatywy dla depresyjnej muzyki światowej, radiowej, promującej rozwiązłość, wulgarnej.

Playlista piosenek chrześcijańskich – PO POLSKULINK YOUTUBE

Playlista piosenek chrześcijańskich – PO ANGIELSKULINK YOUTUBE